Nacházíte se zde: Pojištění - Penzijní pojištění - Důchodová reforma


Penzijní pojištění - Důchodová reforma

Poslední dobou velmi konzultované téma ve všech médiích. Proč se o ní mluví, v čem vlastně spočívá a proč je třeba důchodové připojištění ?

Určitě každý zná pojem „Husákovy děti“. Počátkem 70. let 20. století byla velmi podporována porodnost a vzniklo mnoho mladých rodin s dětmi. Dnes je výsledkem této snahy silná generace pracujících, která živí dnešní důchodce.

Trend posledních let je ale odlišný – lidé upřednostňují kariéru před rodinou. Porodnost je nízká, a když někdo rodinu zakládá, zastaví se z finančních důvodů u prvního potomka. Následkem dvou výše zmíněných trendů bude to, že dnešní, početně slabší, generace nebude schopna uživit početně silnější generaci „Husákových dětí“, která bude tou dobou v důchodu. Proto bude muset dojít ke změně systému a každý bude muset částečně převzít odpovědnost za svůj důchod.

Buďte na tuto situaci připravení již dnes! Spoření na důchod se stává stále více aktuálním a více než kde jinde u této problematiky platí, že čas jsou peníze, a kdo dříve začne, tak díky programům se složeným úročením podstatně více získá! Názorný příklad, jak to celé funguje, naleznete na stránkách o spoření.

Jaký efekt bude mít důchodová reforma na Váš důchod?

V případě, že spadáte do věkové kategorie 40 – 45let a mladší, jistě se Vás bude týkat důchodová reforma. Je pouze na Vás, jak bude vypadat Váš život v důchodovém věku. Bezplatně Vám sestavíme nabídku spoření na míru, dle Vašich požadavků. Důchodové připojištění ve stáří určitě doceníte! Zde naleznete konkrétní dopady na Váš důchod.

Odchod do penze

Velmi často se ve zpravodajství objevují novinky, které se týkají starobního důchodu a v poslední době hlavně oblasti odchodu do důchodu. Toto téma je velmi kontroverzní zejména pro střední generaci. Podle návrhu novely zákona o důchodovém pojištění se věk odchodu do důchodu změní následujícím způsobem:

Ročník Důchodový věk
  Muž Žena, 2 děti
1959 64 61 let, 8 měsíců
1965 65 64 let, 8 měsíců
1971 66 66
1977 67 67
1983 68 68
1989 69 69
1995 70 70
2001 71 71

Každý z Vás má teď jistě negativní náhled na danou situaci, což je pochopitelné, ale přesto se dá tento nepopulární krok velmi dobře využít. Při pozdějším odchodu do penze máte alespoň větší příležitost využít některého ze spořících programů, abyste se na počátku Vaší penze nemuseli spoléhat na stát a jeho opatření, ale větší měrou na sebe a své vlastní úspory.


TOPlist